stół w stylu zakopiańskim, 1 sztuka

Rzeźbiony  stół w stylu zakopiańskim.

Parametry i Ważne Informacje

  • Rok realizacji: lata 70/80
  • Materiały: Rzeźbione, lite drewno dębowe, malowane na czarno.
  • Wymiary: Krzesła – szerokość ok. 40 cm, głębokość około 45 cm, wysokość siedziska około 39 cm, wysokość całkowita około 65 cm; Stół: wysokość około 65 cm, średnica około 80-90 cm
  • Stan zachowania: doskonały
  • Dostępność:   1 stół
  • Cena: sprzedany

Opis :

Jedyny w swoim rodzaju zestaw jadalniany, wykonany na zamówienie w latach 70 przez artystę tworzącego w stylu zakopiańskim. Styl mebli bardzo przypomina dzieła innych rzeźbiarzy ze słynnej szkoły im. Antoniego Kenara w Zakopanem. Autor nie został zidentyfikowany.

Zestaw składa się z czterech rzeźbionych krzeseł z oparciem w kształcie ryby, oraz rzeźbionego stołu z nogami z motywem florystycznym.

Krzesła i stół wykonane są z litego drewna dębowego malowanego na kolor czarny. Każdy element jest ręcznie rzeźbiony (z każdej strony!) z innego kawałka drewna, artysta dostosowywał kształt mebli do materiały który posiadał, dzięki temu uzyskał niezwykle organiczną formę, a każdy mebel jest inny.

Możliwość zakupu na pojedyncze sztuki,

Cena:  sprzedany / sold

zamówienia i kalkulacja ceny transportu: chairs@krzeslarz.pl
Wysyłka możliwa w granicach Polski i Europy.
Odbiór osobisty na Pradze Południe, możliwa dostawa na terenie Warszawy.
Gwarantuje prawdziwość opisu pochodzenia moich mebli i stanu zachowania, w przypadku znacznych rozbieżności między opisem, a stanem faktycznym przyjmuje zwroty pokrywając 100 procent kosztów które poniósł klient.
Wszystkie meble które sprzedajemy są używane, w związku z tym posiadają liczne ślady użytkowania, opis stanu uwzględnia niestandardowe zużycie, wpływające na estetykę lub wytrzymałość mebla.
Ważne! Zawsze lepiej jest kupić używany mebel niż nowy 🙂
orders and shipping price: chairs@krzeslarz.pl
transport is possible to whole europe.