krzesła Rey, proj. Bruno Rey, Dietiker, Szwajcaria, 4 sztuki

4 rzadkie krzesła zaprojektowane przez Bruno Rey’a, wyprodukowane przez firmę Dietiker w Szwajcarii. To dużo mniej znana wariacja słynnego projektu REY 3300.

Parametry i Ważne Informacje

  • Projektant: Bruno Rey
  • Producent: Dietiker, Szwajcaria, sygnowane
  • Projekt: lata 80, produkcja lata 80
  • Materiały: Lite drewno bukowe, gruba liściasta sklejka, metalowe łączniki
  • Stan zachowania: mechanicznie bardzo dobre, na krawędziach wyraźne przetarcia widoczne na zdjęciach
  • Wymiary: 44 cm x 49 cm x 80 cm (szerokość x głębokość x wysokość)
  • Kolor: Rudy z prześwitującymi słojami drewna
  • Dostępność: 4 sztuki
  • Cena: sprzedane

Opis krzeseł:

Krzesło REY 3300 zostało zaprojektowane w 1971 roku. Model odniósł sukces i od początku był produkowany w dużych ilościach. Krzesło, poza wygodą i uniwersalnym wyglądem, wyróżniało się unikalnym systemem łączenia drewnianych elementów przy pomocy dużych metalowych elementów, co dało niezwykłą wytrzymałość mebla (na kilkaset sztuk, które widziałem, żadna się nie chybotała).

Na fali sukcesu Bruno REY od czasu do czasu projektował różne wariacje tego designu, a Dietiker produkował krótkie serie. Prezentowane krzesła są właśnie taką wariacją, korzystają z tych samych pancernych łączników co pierwowzór, mają tę samą sprawdzoną ergonomię, różnią się subtelnymi detalami – mają delikatniejsze nogi, ozdobne, kanciaste oparcie i kanciaste siedzisko. To równie doskonałe krzesła co REY 3300, są jedynie dużo rzadsze, ale to raczej nie wada 🙂

Krzesła zachowane są w dobrym stanie. Na siedzisku wykonanym ze sklejki są ślady użytkowania w postaci wyraźnych przetarć krawędzi. Nogi wykonane są z litego buku i również posiadają widoczne przetarcia. Ogólny stan wizualny jest dobry, moim zdaniem można korzystać bez renowacji.

 

Cena: sprzedane / sold

zamówienia i kalkulacja ceny transportu: chairs@krzeslarz.pl
Wysyłka możliwa w granicach Polski i Europy.
Odbiór osobisty na Pradze Południe, możliwa dostawa na terenie Warszawy.
Gwarantuje prawdziwość opisu pochodzenia moich mebli i stanu zachowania, w przypadku znacznych rozbieżności między opisem, a stanem faktycznym przyjmuje zwroty pokrywając 100 procent kosztów które poniósł klient.
Wszystkie meble które sprzedajemy są używane, w związku z tym posiadają liczne ślady użytkowania, opis stanu uwzględnia niestandardowe zużycie, wpływające na estetykę lub wytrzymałość mebla.
Ważne! Zawsze lepiej jest kupić używany mebel niż nowy 🙂
orders and shipping price: chairs@krzeslarz.pl
transport is possible to whole europe.