krzesła THUR OP SEAT, Pagholz, Niemcy, sprzedane

Krzesła vintage Thur op seat, wykonane ze sklejki i giętej chromowanej rurki, wyprodukowane przez Pagholz w Niemczech, dostępne 20 sztuk. Projekt powstał w latach 50-60, ale doskonały stan zachowania wskazuje, że produkcja jest dużo późniejsza.

Parametry i Ważne Informacje

  • Projektant: przypisywany Adamowi Stegnerowi (ja nie dotarłem do wiarygodnych źródeł)
  • Producent: Pagholz
  • Projekt: lata 50-60, produkcja dużo późniejsza
  • Materiały: Siedzisko wykonane ze sklejki w technologii PAGHOLZ, nogi wykonane z chromowanej giętej rurki, plastikowe oryginalne stópki
  • Wymiary: WYSOKOŚĆ: 81 cm SZEROKOŚĆ: 58 cm GŁĘBOKOŚĆ:43 cm
  • Kolor: Czerwono-brązowy z prześwitującymi słojami drewna
  • Dostępność: 10/20 sztuk w doskonałym stanie, na siedziskach widoczne są niewielkie rysy, kompletne nawet plastikowe podstawki  REZERWACJA WSZYSTKICH 10
  • Cena: 450 zł brutto za sztukę

Opis:

Klasyczny, niemiecki projekt krzesła. Produkowany w dużych ilościach od końca lat 50. Krzesło wyróżniało innowacyjna produkcja sklejki, opatentowana pod nazwą PAGHOLZ. Cechą charakterystyczną dla tej technologii jest wysoka wytrzymałość nawet przy bardzo cienkiej warstwie tego materiału, dodatkowo da się ją ukształtować w dowolną formę. Noga wykonana jest z giętej rurki chromowanej, używanej w Niemieckim wzornictwie już od lat 20.

To porządne i ponadczasowe krzesło. Niewielkie rozmiary i możliwość sztaplowania sprawia, że świetnie nada się również jako dodatkowe krzesło.

sprzedane

 

Cena: sprzedane/sold

zamówienia i kalkulacja ceny transportu: chairs@krzeslarz.pl
Wysyłka możliwa w granicach Polski i Europy.
Odbiór osobisty na Pradze Południe, możliwa dostawa na terenie Warszawy.
Gwarantuje prawdziwość opisu pochodzenia moich mebli i stanu zachowania, w przypadku znacznych rozbieżności między opisem, a stanem faktycznym przyjmuje zwroty pokrywając 100 procent kosztów które poniósł klient.
Wszystkie meble które sprzedajemy są używane, w związku z tym posiadają liczne ślady użytkowania, opis stanu uwzględnia niestandardowe zużycie, wpływające na estetykę lub wytrzymałość mebla.
Ważne! Zawsze lepiej jest kupić używany mebel niż nowy 🙂
orders and shipping price: chairs@krzeslarz.pl
transport is possible to whole europe.