leżak Lido, Battista i Guido Giudici, Szwajcaria, 1 sztuka

Leżak Lido, zaprojektowany przez ślusarza szwajcarskiego Batista Giudici i jego brata Guido w 1936 roku. Wersja oryginalna przed współczesną reedycją, zachowana w doskonałym stanie.

Parametry i Ważne Informacje:

  • Rok projektu: 1936
  • Materiały: Stalowa rurka, galwanizowana, siedzisko wykonane z lnianej tkaniny, zapięcie skórzane
  • Wymiary: szerokość: 59 cm, długość: 110 cm, wysokość: 104 cm
  • Stan zachowania: bardzo dobry
  • Dostępność:   1 sztuka
  • Cena: 4400 zł brutto / sztukę

Opis :

Leżak Lido to doskonały przykład modernistycznego wzornictwa z początku XX wieku. Europejscy projektanci zafascynowani byli możliwościami jakie daje gięcie stalowych rur. Bracia Giudici stworzyli mebel spektakularny, rurka wygięta jest w płynną geometryczną formę, tworząc stelaż pod bardzo wygodny leżak. Stelaż daje możliwość siedzenia w dwóch pozycjach (w zależności od wysokości na której zawiesi się siedzisko) oraz delikatnie się buja poprawiając jeszcze komfort siedzenia.

Rurka jest galwanizowana co daje jej niemal wieczną trwałość, siedzisko wykonane jest z lnianej tkaniny, mocowane jest do konstrukcji przy pomocy skórzanego pasa. Podkłokietniki wykonane są z ceglasto-czerwonego tworzywa sztucznego.

Fotel zachowany jest w bardzo dobrym stanie, wyprodukowany prawdopodobnie w połowie XX wieku, jeszcze przed współczesną reedycją. To mebel wyjątkowy.

Cena: 4400 zł (cena zawiera 23% podatek VAT)  / 1000 euro for a piece

zamówienia i kalkulacja ceny transportu: chairs@krzeslarz.pl
Wysyłka możliwa w granicach Polski i Europy.
Odbiór osobisty na Pradze Południe, możliwa dostawa na terenie Warszawy.
Gwarantuje prawdziwość opisu pochodzenia moich mebli i stanu zachowania, w przypadku znacznych rozbieżności między opisem, a stanem faktycznym przyjmuje zwroty pokrywając 100 procent kosztów które poniósł klient.
Wszystkie meble które sprzedajemy są używane, w związku z tym posiadają liczne ślady użytkowania, opis stanu uwzględnia niestandardowe zużycie, wpływające na estetykę lub wytrzymałość mebla.
Ważne! Zawsze lepiej jest kupić używany mebel niż nowy 🙂
orders and shipping price: chairs@krzeslarz.pl
transport is possible to whole europe.