krzesła stolarskie typ 200-102, Maria Chomentowska, 22 sztuki

Klasyk piękno polskiego designu – krzesło stolarskie Typ 200-102, zaprojektowane przez wybitną polską projektantkę Marię Chomentowską. To ikoniczne dzieło, stworzone w 1959 roku, jeden z najbardziej awangardowych prjektów epoki PRL wprowadzony do masowej produkcji. Z jego wyjątkową historią i ponadczasową formą, to krzesło jest wartościowym meblem dla kolekcjonerów i miłośników designu.

Parametry i Ważne Informacje

  • Projektantka: Maria Chomentowska,
  • Rok Projektu: 1959
  • Producent: Elbląskie Zakłady Przemysłu Drzewnego
  • Materiały: Nogi z litego drewna bukowego, siedzisko i oparcie ze sklejki brzozowej
  • Dostępność: 22 sztuki, sygnowane, w różnym stanie zachowania
  • Wymiary: Wysokość: 76 cm, Szerokość: 40 cm, Głębokość: 42 cm, Wysokość siedziska: 42 cm
  • Cena: 300 – 700 zł (w zależności od stanu)

Opis

Krzesło typ 200-102 stanowi wyjątkowe połączenie funkcjonalności i artystycznej wizji. Jego smukłe, delikatne nogi wykonane z litego drewna bukowego wspierają ergonomicznie ukształtowane siedzisko i oparcie ze sklejki brzozowej. Dzięki niewielkim rozmiarom, krzesło doskonale wpasowało się w niewielkie przestrzenie epoki prl. Abstrakcyjna, geometryczna forma krzesła jest ponadczasowa, pasuje do nowoczesnych wnętrz, będąc jednocześnie świadectwem historii polskiego designu.

Wartość

Krzesło typ 200-102 było przez krótki okres produkowane masowo, powstało około 20 tys. egzemplarzy, produkcja raczej nie zostanie wznowiona. To jedyny mebel Marii Chomentowskiej (jednej z największych gwiazd polskiego designu) dostępny w przystępnej cenie. Dla fana polskiego designu idealny zakup. Ze względu na ponadczasową formę i ograniczoną liczbę egzemplarzy krzesło powinno utrzymywać wartość na poziomie 500-1000 zł.

Cena: 300zł (z ubytkami mechanicznymi) / 450 zł (bez ubytków stan średni) / 550 zł (stan dobry) / 700 zł  (po renowacji) – cena za sztukę / price: 80-160 euro, depending on chair’s condition

zamówienia i kalkulacja ceny transportu: chairs@krzeslarz.pl
Wysyłka możliwa w granicach Polski i Europy.
Odbiór osobisty na Pradze Południe, możliwa dostawa na terenie Warszawy.
Gwarantuje prawdziwość opisu pochodzenia moich mebli i stanu zachowania, w przypadku znacznych rozbieżności między opisem, a stanem faktycznym przyjmuje zwroty pokrywając 100 procent kosztów które poniósł klient.
Wszystkie meble które sprzedajemy są używane, w związku z tym posiadają liczne ślady użytkowania, opis stanu uwzględnia niestandardowe zużycie, wpływające na estetykę lub wytrzymałość mebla.
Ważne! Zawsze lepiej jest kupić używany mebel niż nowy 🙂
orders and shipping price: chairs@krzeslarz.pl
transport is possible to whole europe.