biurko, proj. Hanna Lachert, Spółdzielnia Artystów Plastyków ŁAD,

Biurko gabinetowe, zaprojektowane przez Hanne Lachert w 1955 roku, wyprodukowane przez Spółdzielnie Artystów Plastyków ŁAD. Ikona polskiego wzornictwa z okresu PRL. Dostępna 1 sztuka.

Parametry i Ważne Informacje

  • Projektant: Hanna Lachert
  • Producent: Spółdzielnia Artystów Plastyków ŁAD
  • Rok projektu: 1955
  • Materiały: Drewno dębowe, nogi z litego drewna, blat ze sklejki iglastej pokrytej fornirem dębowym
  • Wymiary: Wysokość 72,5 cm, Szerokość 124 cm, Głębokość 65 cm
  • Stan zachowania: Oryginalny, z widocznymi śladami użytkowania w postaci przetarć lakieru
  • Dostępność: 1 sztuka
  • Cena: sprzedane

Historia biurka:

Zaprojektowane przez Hannę Lachert prawdopodobnie w 1955 roku, rok później zaprezentowane na konkursie ŁADu. Biurko to jest odzwierciedleniem tendencji w polskim wzornictwie do tworzenia funkcjonalnych, a zarazem estetycznie wyrafinowanych mebli. Lachert, będąca uznawaną projektantką i architektem wnętrz, wprowadziła w swoich projektach modernistyczną prostotę i funkcjonalność, co widoczne jest w prezentowanym biurku.

Opis :

Biurko charakteryzuje się minimalistyczną, ale wyraźnie zdefiniowaną formą, z centralnie umieszczoną przestrzenią na nogi, otoczoną wysuwanymi półkami i niską podręczną półką pod blatem. Nogi i blat tworzą lekką, ale stabilną konstrukcję, na której zawieszone są niezależne bryły półek, całość tworzy piękną, niemal abstrakcyjną kompozycje niezależnych brył.

To mebel którego design jest na pewno ponadczasowy.

 

Cena: sprzedane / sold

zamówienia i kalkulacja ceny transportu: chairs@krzeslarz.pl
Wysyłka możliwa w granicach Polski i Europy.
Odbiór osobisty na Pradze Południe, możliwa dostawa na terenie Warszawy.
Gwarantuje prawdziwość opisu pochodzenia moich mebli i stanu zachowania, w przypadku znacznych rozbieżności między opisem, a stanem faktycznym przyjmuje zwroty pokrywając 100 procent kosztów które poniósł klient.
Wszystkie meble które sprzedajemy są używane, w związku z tym posiadają liczne ślady użytkowania, opis stanu uwzględnia niestandardowe zużycie, wpływające na estetykę lub wytrzymałość mebla.
Ważne! Zawsze lepiej jest kupić używany mebel niż nowy 🙂
orders and shipping price: chairs@krzeslarz.pl
transport is possible to whole europe.
Spółdzielnia artystów plastyków ŁAD. Hanna Lachert. Biurko Hanny Lachert. Ikona polskiego wzornictwa. Design PRL. Biurko vintage