4 krzesła S33, Mart Stam

Zestaw 4 krzeseł S33 zaprojektowanych przez holenderskiego architekta Marta Stama w 1926 roku. Ten model krzesła jest jednym z najważniejszych i najbardziej rozpoznawalnych przykładów designu stylu Bauhaus. Po raz pierwszy zostały pokazane światu na słynnej wystawie Werkbundu w Stuggarcie w 1927 roku. To pierwsze w historii krzesło ”wspornikowe” (cantilever chair), pomysł wykonania krzesła z jednej rurki i postawienia go na dwóch nogach był rewolucyjny i chętnie powtarzany przez innych słynnych projektantów (m.in. Marcela Breuera czy Miesa van der Rohe).

Oryginalnie produkowane były przez niemiecka fabrykę Thonet, potem licencja wykorzystywana była w innych słynnych fabrykach (m.in amerykański Knoll czy włoski Fasem). Zestaw nie jest sygnowany, jednak jakość użytych materiałów, oraz wykonania pozwala założyć, że były wyprodukowane w jednej z wymienionych fabryk.

Siedzisko wykonane z grubej naturalnej skóry w kolorze białym/beżowym, stelaż wykonany z giętej, chromowanej rurki. Siedzisko spięte jest oryginalnymi sprężynami.

Skóra zachowana jest w bardzo dobrym stanie, ze względu na swój wiek ma niewielkie przetarcia i przebarwienia na powierzchni. Metalowy stelaż po latach użytkowania daje nieco niższą pozycję siedzenia niż w nowych egzemplarzach.

Cena: sprzedane / sold – po więcej niezwykłych krzeseł vintage zapraszam na stronę główną mojego sklepu http://krzeslarz.pl
zamówienia i kalkulacja ceny transportu: chairs@krzeslarz.pl
wysyłka możliwa w granicach Polski i Europy
odbiór osobisty na Pradze Północ, możliwa dostawa na terenie Warszawy