tapicerowane krzesła WARS, proj. Zenon Bączyk, 4 sztuki

Krzesła WARS, zaprojektowane przez Zenona Bączyka w 1978 roku, wyprodukowane przez Gościcińską Fabrykę Mebli.

Parametry i Ważne Informacje

  • Projektant: Zenon Bączyk
  • Producent: Gościcińska Fabryką Mebli
  • Projekt: 1978
  • Materiały: Brązowa tapicerka typu boucle, drewno dębowe pokryte bezbarwnym lakierem, plecionka rattanowa
  • Wymiary: szerokość 46 cm, głębokość 46 cm, wysokość siedziska 44 cm, wysokość całkowita 79 cm
  • Stan zachowania: tapicerka nowa, plecionka zachowana w dobrym stanie lub wymieniona, lakier ma wyraźne ślady użytkowania na krawędziach, wszystkie elementy kompletne, bardzo stabilne
  • Dostępność: 4 sztuki
  • Cena: 650 zł brutto za sztukę

 

Opis krzesła:

Krzesło WARS zostało zaprojektowane przez Zenona Bączyka w 1978 roku. Produkowane było głównie na eksport do Stanów Zjednoczonych (tam też bardzo doceniane i nagradzane) w celu optymalizacji kosztów transportu krzesła przeznaczone były do samodzielnego montażu – składa je się z prostych drewnianych profili łączonych na śruby imbusowe – dokładnie tak jak znane wszystkim meble z IKEA. Krzesło WARS oferowano w różnych wariantach kolorystycznych i wykończeniowych. Rama, zazwyczaj wykonana z drewna dębowego lakierowanego bezbarwnym lub ciemnobrązowym lakierem, miała oparcie wypełnione rafią, a siedzisko było pokryte rafią lub tapicerowane.

Jest to ikona polskiego wzornictwa i jeden z najlepszych projektów z okresu PRL, stanowiąca część stałej kolekcji Galerii Designu w Muzeum Narodowym w Warszawie.

Siedziska zostały odnowione i pokryte nową tkaniną typu boucle. Mimo wyraźnych śladów użytkowania na ramie krzesła, jego wygląd oceniam na bardzo dobry.

Cena: 650 zł za sztukę (cena zawiera 23% podatek VAT)  / 150 euro for a piece   

zamówienia i kalkulacja ceny transportu: chairs@krzeslarz.pl
Wysyłka możliwa w granicach Polski i Europy.
Odbiór osobisty na Pradze Południe, możliwa dostawa na terenie Warszawy.
Gwarantuje prawdziwość opisu pochodzenia moich mebli i stanu zachowania, w przypadku znacznych rozbieżności między opisem, a stanem faktycznym przyjmuje zwroty pokrywając 100 procent kosztów które poniósł klient.
Wszystkie meble które sprzedajemy są używane, w związku z tym posiadają liczne ślady użytkowania, opis stanu uwzględnia niestandardowe zużycie, wpływające na estetykę lub wytrzymałość mebla.
Ważne! Zawsze lepiej jest kupić używany mebel niż nowy 🙂
orders and shipping price: chairs@krzeslarz.pl
transport is possible to whole europe.