hoker Kreuzschwinger, proj. Till Behrens, Schlubach, Niemcy, sprzedane

Postmodernistyczne stołki barowe Kreuzschwinger, zaprojektowane przez Niemieckiego architekta Tilla Behrensa. Wykonane przez firmę Schlubach w latach 80  z cienkich chromowanych rurek.

Parametry i Ważne Informacje

  • Projektant: Till Behrens,
  • Producent: Schlubach, Niemcy, sygnowane
  • Projekt: lata 80
  • Materiały: cienkie, stalowe, chromowane rurki
  • Wymiary:  38 x 39 x 101 cm (szerokość x głębokość x wysokość)  77 cm (wysokość siedziska)
  • Kolor: chrom
  • Stan zachowania: zachowane w doskonałym stanie, posiadają niewielkie plamki rdzy
  • Dostępność: dostępne 0 z 4 sztuk
  • Cena: sprzedane

Opis:

Stołki Kreuzschwinger są częścią serii mebli, do której skład wchodzą krzesła i stołki o różnej wysokości. Cechą charakterystyczną tej serii jest innowacyjna forma, będąca też bezpośrednią inspiracją dla ich nazwy. Tłumacząc dosłownie z niemieckiego “Kreuzschwinger” oznaczałoby “Krzyżową huśtawkę” – unikalna krzyżowa konstrukcja pozwala użytkownikowi huśtać się delikatnie do przodu i do tyłu. W latach 80., gdy Till Behrens opracował tę formę, była ona bardzo nowatorska – wynalezione w latach 20. krzesła wspornikowe (jak np. S43 Marta Stam) pozwalają jedynie na bujanie się w dół. Krzesła Kreuzschwinger to ikony designu, znalazły się między innymi w publikacji “1000 Chairs” wydawnictwa Taschen.

Stołki wykonane są z chromowanych, stalowych rurek – mimo możliwości bujania są niezwykle wytrzymałe, niemal niezniszczalne. Zachowały się w doskonałym stanie, są oryginalne – na każdym zachowała się wytłoczona sygnatura.

Stołki się sztaplują. Dostępne są 2 sztuki.

Cena: sprzedane /sold

zamówienia i kalkulacja ceny transportu: chairs@krzeslarz.pl
Wysyłka możliwa w granicach Polski i Europy.
Odbiór osobisty na Pradze Południe, możliwa dostawa na terenie Warszawy.
Gwarantuje prawdziwość opisu pochodzenia moich mebli i stanu zachowania, w przypadku znacznych rozbieżności między opisem, a stanem faktycznym przyjmuje zwroty pokrywając 100 procent kosztów które poniósł klient.
Wszystkie meble które sprzedajemy są używane, w związku z tym posiadają liczne ślady użytkowania, opis stanu uwzględnia niestandardowe zużycie, wpływające na estetykę lub wytrzymałość mebla.
Ważne! Zawsze lepiej jest kupić używany mebel niż nowy 🙂
orders and shipping price: chairs@krzeslarz.pl
transport is possible to whole europe.