ławka D51-2, proj. Walter Gropius, TECTA, 1 sztuka

Ławka D51-2, zaprojektowana przez słynnego architekta Waltera Gropiusa (założyciel szkoły Bauhaus, jeden z ”ojców” modernizmu), wyprodukowana przez niemiecką firmę TECTA.

Specyfikacja i Kluczowe Informacje:

  • Projektant: Walter Gropius
  • Producent: TECTA,  Niemcy, brak sygnatury
  • Projekt: 1922, produkcja lata 90
  • Materiały: rama drewniana lakierowana na czarno, poduchy wykonane z tkaniny w czarno białe pasy
  • Wymiary: 140 x 56 x h79 cm
  • Dostępność: 1 sztuka.
  • Stan: konstrukcja w stanie bardzo dobrym, lakier posiada odpryski widoczne na zdjęciach, całość wygląda jednak bardzo estetycnzie i nie wymaga renowacji, poducha jest nowa
  • Cena: 2500 zł (brutto) za sztukę

Opis:

Ławka jest częścią zestawu mebli zaprojektowanych przez Gropiusa do holu wejściowego słynnej fabryki Fagus w Alfeldzie. Fabryka powstała w latach 1911–1914, a na ten okres datuje się również powstanie tych mebli. W latach 70. Axel Bruchhäuser, współwłaściciel firmy TECTA, odkrył na nowo te krzesła i ławkę, odnalazł oryginalne rysunki Gropiusa i wznowił produkcję w swojej fabryce.

Projekt charakteryzuje się bardzo prostą formą, pozbawioną niepotrzebnego ornamentu, skupioną na funkcji, jaką jest siedzenie – nosi więc wszelkie cechy stylu, w którym tworzył jej projektant. Rama wykonana jest z litego drewna jesionowego, polakierowanego na czarny kolor. Oryginalna tapicerka niestety nie zachowała się – obecna wykonana jest z tkaniny imitującej oryginalne czarno-białe pasy, charakterystyczne dla tkanin używanych przez projektantów ze szkoły Bauhaus.

Ta ławka to fascynujący mebel dla każdego fana architektury modernistycznej, w końcu zaprojektował ją jeden z najważniejszych projektantów tego nurtu. Produkowana jest na zamówienie do dzisiaj, a cena nowej to około 15 tys. zł, dlatego polecam używaną, dostępną w moim sklepie za jedyne 2500 zł.

 

Cena:  2500 zł za sztukę (cena zawiera 23% podatek VAT)  /600 euro for a piece   

zamówienia i kalkulacja ceny transportu: chairs@krzeslarz.pl
Wysyłka możliwa w granicach Polski i Europy.
Odbiór osobisty na Pradze Południe, możliwa dostawa na terenie Warszawy.
Gwarantuje prawdziwość opisu pochodzenia moich mebli i stanu zachowania, w przypadku znacznych rozbieżności między opisem, a stanem faktycznym przyjmuje zwroty pokrywając 100 procent kosztów które poniósł klient.
Wszystkie meble które sprzedajemy są używane, w związku z tym posiadają liczne ślady użytkowania, opis stanu uwzględnia niestandardowe zużycie, wpływające na estetykę lub wytrzymałość mebla.
Ważne! Zawsze lepiej jest kupić używany mebel niż nowy 🙂
orders and shipping price: chairs@krzeslarz.pl
transport is possible to whole europe.