krzesło B1, proj. Stefan Wewerka, TECTA, sprzedane

Krzesło vintage B1, zaprojektowane przez niemieckiego architekta i artystę Stefana Wewerkę dla słynej firmy TECTA. Dostępna tylko 1 sztuka.

Parametry i Ważne Informacje

  • Projektant: Stefan Wewerka
  • Producent: TECTA, brak sygnatury
  • Projekt: 1979 rok,
  • Materiały: Drewno lakierowane na czerwono + pasiasta Tapicerka
  • Wymiary:  68×50 x 77cm (szerokość x głębokość x wysokość)
  • Stan zachowania: mechanicznie bardzo dobry, na lakierze występują liczne odpryski (widoczne na zdjęciach)
  • Dostępność: 1 sztuka
  • Cena: sprzedane

Historia krzesła:

Krzesło B1, zaprojektowane przez Stefana Wewerkę, stanowi kwintesencję jego multidyscyplinarnego podejścia do sztuki i designu. Wewerka, będący artystą, architektem, projektantem mebli i mody oraz rzeźbiarzem, w 1978 roku rozpoczął owocną współpracę z firmą meblarską Tecta, tworząc unikalne dzieła, które łączą w sobie elementy rzeźby i wzornictwa przemysłowego.

Jednym z najbardziej charakterystycznych projektów Wewerki jest krzesło B1 zaprojektowane w 1979 roku, które redefiniuje tradycyjne pojęcie tego mebla. Projektant odrzucił konwencjonalne, czysto funkcjonalne podejście do siedzisk, zaprojektował interaktywną formę dostosowaną do siedmiu różnych pozycji siedzących. Efektem jego poszukiwań jest widoczna na powyższych zdjęciach niesymetryczna rzeźba.

B1 charakteryzuje się stabilną konstrukcją opartą na trzech nogach, z częścią oparcia pełniącą funkcję podłokietnika. Jego unikatowa forma zachęca do eksperymentowania z pozycją siedzącą – producent twierdzi, że: “krzesło to nie jest zaprojektowane do pasywnego siedzenia w rzędach, ale do inspirowania różnorodności rozmów i aktywności, wspierając komunikację w sposób nienachalny” (źródło: tecta.de).

Krzesło, poza ciekawą historią, posiada również wyrafinowane detale, takie jak zwężające się nogi i płynne przejście oparcia w podłokietnik.

Opis krzesła:

Krzesło wykonane jest z lakierowanego na kolor czerwony drewna bukowego i posiada charakterystyczną tapicerkę w czarno-białe pasy. Na lakierze widoczne są odpryski farby. Krzesło jest stabilne i nie posiada żadnych wad mechanicznych. To niezwykły mebel wykonany przez niezwykłego artystę. Krzesła nigdy nie były produkowane masowo, ale firma TECTA wykonuje je na zamówienie do dzisiaj. Nowy egzemplarz jest znacznie droższy, a jego cena ze względu na skomplikowany kształt prawdopodobnie będzie tylko rosła.

Cena: sprzedane/sold

zamówienia i kalkulacja ceny transportu: chairs@krzeslarz.pl
Wysyłka możliwa w granicach Polski i Europy.
Odbiór osobisty na Pradze Południe, możliwa dostawa na terenie Warszawy.
Gwarantuje prawdziwość opisu pochodzenia moich mebli i stanu zachowania, w przypadku znacznych rozbieżności między opisem, a stanem faktycznym przyjmuje zwroty pokrywając 100 procent kosztów które poniósł klient.
Wszystkie meble które sprzedajemy są używane, w związku z tym posiadają liczne ślady użytkowania, opis stanu uwzględnia niestandardowe zużycie, wpływające na estetykę lub wytrzymałość mebla.
Ważne! Zawsze lepiej jest kupić używany mebel niż nowy 🙂
orders and shipping price: chairs@krzeslarz.pl
transport is possible to whole europe.