krzesła S34, proj. Mart Stam, Włochy, 2 sztuki

Zestaw 2 Krzeseł S34 Projektu Marta Stama, Włochy, Koniec XX Wieku

Prezentujemy wyjątkowy zestaw 2 krzeseł S34, zaprojektowanych przez renomowanego projektanta Marta Stama. Te wyjątkowe meble, wyprodukowane we Włoszech pod koniec XX wieku, doskonały przykład designu z nurtu Bauhaus.

Szczegóły Produktu:

  • Projektant: Mart Stam
  • Model: S34
  • Ilość: 2 sztuki
  • Pochodzenie: Włochy, koniec XX wieku, brak sygnatur,
  • Materiały: Konstrukcja z giętej chromowanej rurki, siedzisko i oparcie z naturalnej skóry w kolorze brązowym
  • Stan: Bardzo dobry, skóra posiada rysy i przetarcia adekwatne do wieku
  • Wymiary: 

Historia i znaczenie: Krzesło S34 zostało zaprojektowane na początku XX wieku i po raz pierwszy zaprezentowane w 1927 roku na słynnej wystawie Werkbundu w Stuttgarcie. Jest to jedno z pierwszych krzeseł wspornikowych i jeden z najważniejszych projektów w historii nurtu Bauhaus i całego designu. Mimo iż projekt był wykorzystywany przez wiele zakładów produkcyjnych (kwestia licencji w większości wypadków jest niejasna), głównie w Europie Zachodniej, każdy egzemplarz oddaje ducha epoki.

Cena i wartość: Cena krzesła jest atrakcyjna, zwłaszcza w porównaniu do niemieckich egzemplarzy produkowanych przez Thonet. To krzesło dla fana designu, który chciałby mieć w domu odrobinę Bauhausu w przystępnej cenie.

Cena: sprzedane / sold

Zamówienia i kalkulacja ceny transportu: chairs@krzeslarz.pl
Wysyłka możliwa w granicach Polski i Europy.
Odbiór osobisty na Pradze Południe, możliwa dostawa na terenie Warszawy.
Gwarantuje prawdziwość opisu pochodzenia moich mebli i stanu zachowania, w przypadku znacznych rozbieżności między opisem, a stanem faktycznym przyjmuje zwroty pokrywając 100 procent kosztów które poniósł klient.
Wszystkie meble które sprzedajemy są używane, w związku z tym posiadają liczne ślady użytkowania, opis stanu uwzględnia niestandardowe zużycie, wpływające na estetykę lub wytrzymałość mebla.
orders and shipping price: chairs@krzeslarz.pl
transport is possible to whole europe.