Krzesła 101, proj. G. Belotti, prod. Alias, Włochy, 1979,

Krzesło nr. 101 to niewątpliwie ponadczasowy design, zaprojektowane przez renomowanego włoskiego projektanta Giandomenico Belottiego w 1979 roku. Krzesło produkowane nieprzerwanie do dzisiaj przez słynną włoską firmę Alias. Klasę tego projektu potwierdza fakt, że znajduje się on w stałej kolekcji MoMA w Nowym Jorku.

Parametry i Ważne Informacje

  • Projektant: Giandomenico Belotti
  • Rok Projektu: 1979, egzemplarz z lat 90
  • Materiały: Metalowa noga (stal szczotkowana), siedzisko i oparcie z czarnego tworzywa przypominającego gąbkę
  • Renowacja: Wyszczotkowana i polakierowana konstrukcja,
  • Stan: Dobry, z drobnymi plamami na siedzisku, bez jeden sprężyny pod siedziskiem
  • Wymiary: Szerokość: 40 cm, Głębokość: 51 cm, Wysokość siedziska: 47 cm, Całkowita wysokość: 84 cm
  • Cena: sprzedane (cena nowego egzemplarza to 1500 zł)
  • Dostępność:  0/2 sztuki

Opis

Krzesło 101 łączy w sobie delikatną estetykę z funkcjonalnością, idealnie pasując do niewielkich przestrzeni mieszkalnych. Konstrukcja jest delikatna i lekka, nie dominuje wnętrza, a eleganckie siedzisko z czarnego tworzywa, napięte na licznych sprężynach, nawiązuje wyglądem do najlepszych projektów z epoki Bauhausu. Każdy szczegół tego mebla został starannie przemyślany i doparcowany, zapewniając nie tylko wygodę i unikalny wygląd ale też trwałość. Siedzisko zachowane w oryginalnym, dobrym stanie, konstrukcja została odnowiona przez nas – odkryliśmy i wyszczotkowaliśmy stal, która ukryty był za porysowaną farbą.

Wartość

Krzesło 101  to ikona designu, która przetrwała próbę czasu. Bez względu na zmieniające się trendy zawsze będzie wyglądać dobrze. Dodatkowo jest wykoanne z wysokiej jakości materiałów, także nie powinno się zniszczyć. Nowy egzemplarz kosztuje 1500 zł.

 

Cena: sprzedane / sold

zamówienia i kalkulacja ceny transportu: chairs@krzeslarz.pl
Wysyłka możliwa w granicach Polski i Europy.
Odbiór osobisty na Pradze Południe, możliwa dostawa na terenie Warszawy.
Gwarantuje prawdziwość opisu pochodzenia moich mebli i stanu zachowania, w przypadku znacznych rozbieżności między opisem, a stanem faktycznym przyjmuje zwroty pokrywając 100 procent kosztów które poniósł klient.
Wszystkie meble które sprzedajemy są używane, w związku z tym posiadają liczne ślady użytkowania, opis stanu uwzględnia niestandardowe zużycie, wpływające na estetykę lub wytrzymałość mebla.
Ważne! Zawsze lepiej jest kupić używany mebel niż nowy 🙂
orders and shipping price: chairs@krzeslarz.pl
transport is possible to whole europe.