fotel, proj. Zenon Bączyk, prod. Spółdzielnia Artystów Plastyków ŁAD, lata 70, 2 sztuki

Fotel zaprojektowany przez Zenona Bączyka, znanego polskiego projektanta tworzącego w latach 60 i 70 (zaprojektował m.in. słynne krzesło WARS, również dostępne w moim sklepie), projekt datowany jest na początek lat 70, powstał w kultowej Spółdzielni Artystów i Plastyków ŁAD.

Parametry i ważne informacje:
  • Projektant: Zenon Bączyk
  • Produkcja: polska, lata 70.
  • Producent: Spółdzielnia Artystów Plastyków ŁAD
  • Wymiary fotela: 65 x 72 x 66 cm
  • Materiały: Fotel wykonany jest głównie z litego drewna dębowego. Stelaż pod oparcie wykonano z giętej sklejki. Siedzisko i oparcie są wykonane z pianki, pokrytej nową tapicerką.
  • Stan zachowania: Tapicerka jest nowa. Drewno zachowane w dobrym, oryginalnym stanie. Lakier posiada wyraźne przetarcia wynikające z umiarkowanej eksploatacji.
  • Cena: 3700 zł brutto
  • Dostępność: 2 sztuki – sprzedane
Opis:

Fotel, który powstał w kultowej Spółdzielni Artystów Plastyków ŁAD, wykazuje cechy charakterystyczne dla innych mebli tam stworzonych. Odznacza się oszczędną, ale piękną formą, wyszukanym detalem oraz wysokiej jakości materiałem.

Jego konstrukcja została niemal w całości wykonana z litego drewna dębowego, materiału rzadko wykorzystywanego w tamtym okresie. Większość drewnianych elementów połączono bez użycia śrub montażowych lub w sposób, który ukrywa ich widoczność (widocznych jest jedynie 6 estetycznych śrub). Stelaż pod oparcie, widoczny od tyłu i bardzo efektowny, wykonany jest z giętej sklejki liściastej. Oparcie i siedzisko wykonano z gąbki, pokrytej nową, wysokiej jakości tkaniną w niemal białym kolorze.

Chociaż fotel wydaje się masywny, jest nieduży, lecz wygodny, i będzie pasował do każdego, nawet niewielkiego mieszkania. Dla fana wzornictwa z okresu PRL, jest to dobry wybór – mebel piękny, porządny i ważny historycznie.

Cena: sprzedane = po więcej pięknych foteli zapraszam na główną stronę  mojego sklepu – krzeslarz.pl

zamówienia i kalkulacja ceny transportu: chairs@krzeslarz.pl
Wysyłka możliwa w granicach Polski i Europy.
Odbiór osobisty na Pradze Południe, możliwa dostawa na terenie Warszawy.
Gwarantuje prawdziwość opisu pochodzenia moich mebli i stanu zachowania, w przypadku znacznych rozbieżności między opisem, a stanem faktycznym przyjmuje zwroty pokrywając 100 procent kosztów które poniósł klient.
Wszystkie meble które sprzedajemy są używane, w związku z tym posiadają liczne ślady użytkowania, opis stanu uwzględnia niestandardowe zużycie, wpływające na estetykę lub wytrzymałość mebla.
Ważne! Zawsze lepiej jest kupić używany mebel niż nowy 🙂
orders and shipping price: chairs@krzeslarz.pl
transport is possible to whole europe.