dębowe krzesła WARS, rafia, proj. Zenon Bączyk, 2 sztuki

2 dębowe krzesła Wars z siedziskiem i oparciem z plecionki, projekt Zenona Bączyka, wyprodukowane w Polsce pod koniec lat 70 przez Gościńską Fabrykę Mebli.

Krzesło produkowane było głównie jako towar eksportowy do Stanów Zjednoczonych, tam też w 1978 roku zostało ocenione jako jeden z najlepszych mebli na rynku. Poza wygodą krzesło wyróżniała prosta konstrukcja – nabywca otrzymywał krzesło w częściach w celu samodzielnego złożenia.

Krzesło należy do kanonu polskiego wzornictwa, o czym świadczy m.in. fakt, że jest elementem stałej ekspozycji Muzeum Narodowego.

Wymiary: szerokość 46 cm, głębokość 46 cm, wysokość siedziska 44 cm, wysokość całkowita 79 cm.

Krzesła są w perfekcyjnym stanie, zostały poddane profesjonalnej renowacji, zachowany został oryginalny lakier, na oparciu oraz na siedzisku jest oryginalna plecionka wykonana z taśmy rattanowej, na jednym siedzisku jest mały ubytek widoczny na zdjęciu

 

Cena: 1800 zł za sztukę (cena zawiera 23% podatek VAT)  / 420 euro for a piece   

zamówienia i kalkulacja ceny transportu: chairs@krzeslarz.pl
Wysyłka możliwa w granicach Polski i Europy.
Odbiór osobisty na Pradze Południe, możliwa dostawa na terenie Warszawy.
Gwarantuje prawdziwość opisu pochodzenia moich mebli i stanu zachowania, w przypadku znacznych rozbieżności między opisem, a stanem faktycznym przyjmuje zwroty pokrywając 100 procent kosztów które poniósł klient.
Wszystkie meble które sprzedajemy są używane, w związku z tym posiadają liczne ślady użytkowania, opis stanu uwzględnia niestandardowe zużycie, wpływające na estetykę lub wytrzymałość mebla.
Ważne! Zawsze lepiej jest kupić używany mebel niż nowy 🙂
orders and shipping price: chairs@krzeslarz.pl
transport is possible to whole europe.